O nas

Home / O nas

O nas

Motocyklowa historia rodziny Bembenik ma niemalże 70  lat. Pierwszy za kierownicą jednośladów, typu BMW, AWO, JAWA, MK zasiadał Władysław – założyciel wielopokoleniowej tradycji. Był członkiem  Ligi  Przyjaciół Żołnierzy i Ligi Obrony Kraju a przy okazji regularnie uczestniczył w ich zlotach.

Na zdjęciu (pierwszy od lewej) Władysław Bembenik na motocyklu BMW


Władysław Bembenik z synem Tadeuszem

Zaraził on swoja pasją syna Tadeusza, który mowi :„Moim pierwszym motocyklem była WSK Sarna – produkowana w Świdniku . Maszyny w tamtych czasach bardzo różniły się od tych współczesnych , było przy nich więcej pracy jak samej jazdy. Sam przerabiałem fabryczne maszyny do celów sportowych, udoskonalałem je (Puch Promot, WSK 175, WSK 250 ,JAWA 350, ). Na zawody jeździliśmy pociągiem, a po zakończeniu zakładałem dużą zębatkę do przodu i wracałem na kołach do domu z drugiego końca Polski.

Bartłomiej Bembenik – najstarszy syn Tadeusza , wielokrotny Mistrz Polski oraz reprezentant naszego kraju na Mistrzostwach Świata Enduro. Wspólnie z Wojciechem Renczem w 1997 roku zakładają pierwszą w Polsce Moto-szkołę .

W 1997 roku Tadeusz i Bartłomiej organizują pierwszy  „Rajd Bembeników”. Od tego momentu wszystko nabiera tempa. 8-letni Mateusz dostaje w prezencie swój pierwszy motocykl – Yamaha Pw80, by  pod okiem Taty i starszego Brata codziennie poznawać  tajniki jazdy na motocyklu.

Na zdjęciu brat Mateusza (ktm 65 ccm ), który udziela mu porad przed startem.

Lata przeplatane sukcesami i porażkami, to również czas zbierania nowych doświadczeń. To właśnie to zaowocowało zdobyciem pierwszego tytułu Motocrossowego Vice Mistrza Polski kl.80ccm w 2003 roku.

Dwa lata później, jako członek Kadry Narodowej Enduro, Mateo zdobywa srebro na Mistrzostwach Świata Enduro na Słowacji. W tym czasie Łukasz Bembenik – najmłodszy ze stawki, otrzymuje KTMa 85 ccm i trenuje pod okiem bardziej doświadczonego kuzyna. Kolejne lata to pasmo sukcesów obojga braci. Łukasz zostaje Mistrzem Polski w Motocrossie, a Mateusz dominuje w Rajdach Enduro.

Łukasz i Mateusz wraz z Prezesem Tadeuszem Szweminem

MP Enduro 2006 – Oborniki

Mateusz (13) pokonuje pierwszy tego typu Extreme Test pod okiem Brata i Wojtka Rencza

Mateusz Bembenik – MP Enduro 2010

Wszystkiemu bacznie przyglądają się rodzice oraz menager całego zespołu Bartek. Od tamtego czasu wielu najlepszych zawodników szkoli się w Moto- szkole Bembenik.

Jesteśmy Mistrzami Polski zarówno w klasyfikacjach indywidualnych jak i zespołowych oraz klubowych. Imprezy organizowane przez SMK Krzeniów osiągają najwyższe możliwe noty. Nasz Ośrodek stał się mekką prawdziwego offroadu.

Jesteśmy posiadaczem jedynego takiego obiektu do uprawiania motocrossu i enduro na profesjonalnym poziomie.

Posiadamy własne kompletne zaplecze, jest to m.in.:

  • tor do motocrossu,
  • enduro test,
  • super enduro test ,
  • pensjonat,
  • warsztat,
  • sklep motocyklowy,
  • serwis,
  • myjnia motocyklowa.

Chcesz się doszkolić, a może nigdy nie miałeś styczności z tym sportem a chciałbyś spróbować i pasjonuje Cię to?
Nic prostszego – amatorzy, kobiety, dzieci oraz bardziej zaawansowani:
Gotowi? Zaczynajmy !

Share:
RSS
Facebook
Facebook
YouTube
INSTAGRAM